Główną atrakcją, z jaką będziesz miał, drogi gościu, nieustannie do czynienia jest oderwanie od cywilizacji, cisza, spokój, szum drzew, śpiew ptaków, malownicze wschody i zachody słońca oraz przepięknie rozgwieżdżone nocne niebo, jakie podziwiać można jedynie w Bieszczadach.
Jeżeli to komuś nie wystarcza, to dostępny jest sprzęt pływającyrowery wodne, kajaki, łódki wiosłowe i żaglowe.
Ci, którzy interesują się podglądaniem dzikiej przyrody, będą mogli poćwiczyć swoją cierpliwość i sprawność, podchodząc bobry, które osiedliły się w pobliżu. Leniwi, nawet nie wstając z ławki, mogą natomiast podziwiać wspinające się na drzewa, bardzo liczne, czarne wiewiórki. Można obserwować także brodzące i pływające po jeziorze czaple, bociany, kormorany, łabędzie i kaczki.
Nasz drogi gość może wybrać się na pieszą wędrówkę do kamieniołomów w Bóbrce – tych samych, z których „Chudy i inni” brali kamień do budowy tamy w Solinie.
Zwolennicy alternatywnych metod leczenia na pewno nie przepuszczą okazji, aby wybrać się do cudownego Źródełka, z którego woda niezawodnie leczy chore spojówki oczu i powoduje, iż zapominamy o zapaleniu gardła.
Dla amatorów wędkarstwa „przygotowaliśmy” urozmaiconą linię brzegową i bogate łowiska. Jezioro Myczkowieckie stanowi duże wyzwanie dla każdego wędkarza. Występujące w nim okonie, płocie, szczupaki, leszcze i pstrągi wymagają od każdego dużych umiejętności. Jezioro stanowiące dolny zbiornik dla Jeziora Solińskiego charakteryzuje się częstymi zmianami poziomu wody, której temperatura jest dosyć niska. Jezioro zaliczane jest do wód górskich administrowanych przez PZW Okręg w Krośnie. Aktualne informacje, opłaty za licencje, każdy zainteresowany znajdzie na stronie Zarządu Okręgu PZW w Krośnie.