Ośrodek ZHP „Berdo” zlokalizowany jest w miejscowości Myczkowce nad jeziorem Myczkowieckim na stokach góry Berdo. Bezpośredni dostęp do ośrodka zapewnia łódź odpływającą z przystani zlokalizowanej nad brzegiem jeziora w odległości 500 m od zapory i przystanku autobusowego.
Dokładne położenie ośrodka przedstawia zamieszczona poniżej mapka.


Rady dla turystów zmotoryzowanych:
– jadąc samochodem w Bieszczady przez Sanok w stronę Leska po dojechaniu do tej miejscowości (Leska) kierujemy się w stronę Ustrzyk Dolnych,
– mijamy miejscowość Glinne i zjeżdżamy do miejscowości Uherce Mineralne, skąd skręcamy w prawo w stronę Myczkowiec (5 km). Po ok. 2 km w miejscowości Zwierzyń skręcamy w lewo, przejeżdżamy przez most, dalej drogą pokrytą kostką brukową dojeżdżamy do Myczkowiec,

Istnieje także możliwość dojazdu z pominięciem przejazdu przez most i odcinek kostki.
W miejscowości Uherce Mineralne mijamy rozwidlenie do Myczkowiec i skręcamy w prawo, w stronę Soliny. Mijamy miejscowość Orelec (3 km) i dojeżdżamy do miejscowości Bóbrka. Po minięciu kościoła dojeżdżamy do rozwidlenia. Skręcamy w prawo w stronę miejscowości Myczkowce. Trasa ta jest o 5 km dłuższa od pierwszego wariantu.

Dojazd dla turystów bez własnego środka transportu:
– do Leska można dojechać autobusami i busami. Następnie w Lesku należy przesiąść się w autobus do Myczkowiec. Aktualne połączenia i ceny na stronach przewoźników.
Dla osób lubiących wędrować, istnieje możliwość dojechania komunikacją autobusową do Bóbrki, można dojść na przystań (3 km), podobnie do Uherzec Mineralnych (6 km). Wskazówki są analogiczne do tych jak dla samochodów własnych.